Zakaz palenia wszystkim

Minister środowiska, klimatu i komunikacji Eamon Ryan, daleko posunął się w swoich planach oczyszczania irlandzkiej atmosfery i oficjalnie zaproponował wprowadzenie zakazu spalania tzw. węgla dymnego.

Zakaz miałby dotyczyć całej Irlandii, co w zamyśle ministra, oczyścić ma irlandzką atmosferę z toksycznych cząstek i zanieczyszczeń, jakie zawieszone są w powietrzu. Propozycja jest już rządową, a idzie nawet dalej, bo regulacje dotyczyć mają wszystkich paliw stałych, więc chodzi też o torf, drewno i brykiety węglowe.

Jednocześnie minister Ryan zaproponował, aby w tej sprawie, odbyły się konsultacje społeczne, a zamiarem ministra jest, żeby zmiany, weszły w życie jak najszybciej.

Minister dodał również, że zamierza w najbliższym czasie, wprowadzić znacznie więcej zmian, które dotyczyć będą ogrzewania domów.

*

A samochody na benzynę i olej napędowy? Też trują i kopcą, czyli, Szanowny Panie Ministrze, składam wniosek i proszę o realizację, aby najkrótszym możliwym czasie, zakazać ich używania, w całym kraju, a jako obowiązujący środek transportu, także w całym kraju, wprowadzić rower.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Nadchodzą zmiany w
Unijna dyskusja na t
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian