Zakaz domowych zgromadzeń

W przyszłym tygodniu rząd i Zespół ds. Zdrowia Publicznego rozważy środek, który ma powstrzymać wzrost zakażeń koronawirusem, a jednocześnie uchronić kraj przed wprowadzeniem 3 poziomu na obszarze Irlandii.

Z najnowszych danych wynika, że to transmisje domowe, są obecnie przyczyną największej ilości zachorowań, a z tego powodu, powinno się wprowadzić zakaz odwiedzin domowych. Takiego zdania jest konsultant ds. chorób zakaźnych w szpitalu Beaumont w Dublinie profesor Sam McConkey, który przekonywał, iż może to być ostatni ze środków, który będzie skuteczny i obroni kraj przed przejściem do poziomu trzeciego lub wyższych.

Profesor proponuje, aby wizyty domowe, ograniczone były do maksymalnie sześciu osób z innego gospodarstwa domowego i ten rygor wprowadzony ma być w okresie najbliższego tygodnia lub dwóch, a możliwe jest też ograniczenie ilości odwiedzających do dwóch osób.

Ma to związek z ostatnimi danymi o zakażeniach i wczoraj, HSE odnotowało 442 przypadki Covid-19, co pokazuje, że podejmowane próby spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa, nie są skuteczne. Natomiast najwyższy wskaźnik zakażeń odnotowany został w Donegal, następne było hrabstwo Kildare i Dublin.

Profesor Sam McConkey:

– Gdyby wszyscy postępowali zgodnie z tym, co mówią, wszystko byłoby w porządku.

Minister zdrowia Stephen Donnelly powiedział, iż obecnie należy zrobić wszystko, by ochronić się, przed wprowadzaniem wyższych stopni ograniczeń.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Chef Jakub – Writt
Program pomocy dla k
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian