Zagrożenie brakiem prądu

ESB informuje, że dzisiaj, na większym obszarze zachodniego wybrzeża, może dochodzić do przerw w dostawach prądu.

Powodem może stać się silny wiatr, który będzie łamał gałęzie drzew, a te spadając, zrywać mogą napowietrzne linie energetyczne. Do zerwania sieci elektrycznej może dochodzić też poprzez same silne podmuchy wiatru, które rozkołyszą napowietrzne linie elektroenergetyczne, co też spowoduje przerwy w dostawach prądu.

Służby odpowiedzialne za utrzymanie dostaw prądu do domów i przedsiębiorstw, zostały postawione w stan podwyższonej gotowości, odwołano dni wolne pracowników, część z nich oczekuje w domach w trybie alarmowych, nawet ci, którzy przebywają obecnie na urlopach.

Najbardziej zagrożone brakiem prądu są hrabstwa położone na zachodzie i południowym zachodzie wyspy, ale też mieszkańcy wysp, które znajdują się na Atlantyku u wybrzeży Irlandii. W tym przypadku mówi się, że potencjalnych przerw w dostawach energii elektrycznej powinni spodziewać się mieszkańcy hrabstwa Mayo, ale też Galway, a chodzi tu m.in. o Wyspy Aran oraz te położone w okolicach Tully, oraz wyspa Valentia.

Zagrożone przerwami dostaw prądu jest natomiast całe zachodnie, południowo zachodnie i północne wybrzeże Irlandii, a najwięcej obaw występuje w ok. 40-kilometrowym pasie przybrzeżnym.

ESB dodaje, że na zgłoszenia o przerwach w dostawach energii elektrycznej, reagować będzie natychmiast, niezależnie od warunków pogodowych. Pracownicy mają też naprawiać zerwane linie energetyczne do chwili usunięcia wszelkich awarii, ale z zachowaniem środków bezpieczeństwa, gdyż ESB, nie chce narażać pracowników na uszczerbek na zdrowiu.

Bogdan Feręc

Źr: ESB

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Dzień wolny dla rod
Nowe covidowe ograni
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська