Zaginął pięciolatek. Aktualizacja: Policja odnalazła ciało chłopca

Garda i zespoły poszukiwawczo-ratownicze od wczorajszego wieczora poszukują pięcioletniego chłopca, który zaginął w północno-zachodniej części Lough Mask, w pobliżu Toormakeady w hrabstwie Mayo.

Akcja rozpoczęła się wczoraj o godzinie 18:30, a została przerwana z powodu ciemności. Ratownicy przystąpią do ponownych działań dzisiaj wraz ze wschodem słońca, a w akcji udział biorą funkcjonariusze Gardy, lokalny oddział Obrony Cywilnej, Lough Mask Water Rescue i miejscowy zespół nurków.

Obszar, o którym mowa, jest bardzo popularny wśród wędkarzy i jako wodny teren rekreacyjny, więc znajduje się tam zazwyczaj dużo osób, które z lądu i ze swoich łodzi łowią ryby i oddają się sportom wodnym.

Z ustaleń Gardy wynika, że chłopiec jest najmłodszym z pięciorga rodzeństwa, a przed zaginięciem dzieci bawiły się w pontonie.

Lokalna społeczność włączyła się wczoraj do akcji poszukiwania pięciolatka, a niektórzy lokalni mieszkańcy okolicy i jeden z radnych z tamtego ternu dodają, że to dramat zarówno dla rodziny, jak i dla nich.

Prowadzący poszukiwania, nie zdradzają więcej szczegółów, ale potwierdzają, że poszukiwania prowadzone będą do skutku.  

Aktualizacja:

Jak poinformowała Garda, ciało chłopca znaleziono 4 km na południe od Tuar Mhic Éadaigh (Toormakeady) około godziny 8:00.

Bogdan Feręc

Źr: Garda

Polska-IE: Udostępnij...
Bankier.pl: Stopy pr
Zmiana płci osób n
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish