Zadowoleni z poziomu zaszczepień

Premier Micheál Martin i naczelny lekarz kraju dr Tony Holohan, wyrazili swoje zadowolenie z powodu ilości zaszczepień w Irlandii.

Wg premiera, zarządzany przez niego kraj, wyprzedził w szczepieniach swojego wschodniego sąsiada, który podawanie szczepionek rozpoczął wcześniej. Obecnie w Irlandii mamy już 72,4% w pełni zaszczepionych dorosłych, stwierdził szef gabinetu, natomiast w Wielkiej Brytanii, jest to 72,1%.

Premier Martin zadowolony jest, iż tak liczna grupa poddała się już nieobowiązkowemu szczepieniu, chociaż dodał, że jego obawy budzą osoby, które odmawiają szczepień. Ogólnie w ocenie Micheála Martina, proces szczepień przebiega obecnie sprawinie i jest pozytywnie przyjmowany przez mieszkańców kraju.

Taoiseach Mícheál Ó Máirtín powiedział:

– Wprowadzanie szczepionek trwa w ogromnym tempie. Wyprzedziliśmy naszych najbliższych sąsiadów – to wspaniały wysiłek i wynik wszystkich zaangażowanych.

Premier podziękował też pracownikom punktów szczepień w kraju, iż zdecydowali się na pracę w długi weekend, a jak podkreślił, wiele osób umówiło się na szczepienie w tych dniach.

Taoiseach Mícheál Ó Máirtín:

– Wspaniale jest zobaczyć, jak kliniki szczepionkowe #Covid19 działają i już się cieszą na kolejnych odwiedzających.

W nieco innym kierunku poszły słowa dyrektora medycznego w Departamencie Zdrowia dr. Tony’ego Holohana, który chwalił osoby młode, a te liczną grupą stawiają się do szczepień. Wiele młodych osób zgłasza się też na szczepienia w systemie „walk-in”, czyli bez wcześniej umówionego terminu, co także cieszy naczelnego lekarza kraju. Dr Tony Holohan, wcześniej ze sceptycyzmem patrzył na cały proces szczepienia młodszych grup społeczeństwa, ale jak przyznał, nie docenił „ich solidarności”.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE: © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Pracownicy biur potr
Posłowie i senatoro
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian