Za judaszowe srebrniki

Wyborcy Kukiz’15 mogą czuć się teraz oszukani, bo lider ruchu, z całą pewnością sprzedał siebie i ich.

Pamiętam z czasów, kiedy Kukiz’15 zaczął się tworzyć, że będzie to partia dla ludzi, wolna, będzie też działał z dala od układu. Teraz natomiast i nie ważne, jakie słowa padną z ust lidera, wszedł był on w ten polityczny tygiel, jak nóż w ciepłe masło.

Samą decyzję można jeszcze zrozumieć, bo sondaże pokazywały, podobnie jak odejścia z klubu, że dobrze to tam się nie dzieje, a przyjemnie jest żyć na państwowym garnuszku, a do tego wygadywać bezkarnie z trybuny sejmowej „wszystko, co pomyśli głowa”. Niestety „język giętki”, plecie niekiedy androny, a takimi były zapewnienia i obietnice Kukiz’15, czego mamy dowód.

Kiedy w ostatnim tygodniu powiedziałem oficjalnie, na antenie Radia Wnet, że nie wierzę politykom, nie wiedziałem jeszcze, jakie będą ostateczne kroki Kukiz’15, ale obecnie, kolejny raz mogę powiedzieć, że żadnemu z nich, nie tylko nie można, ale i nie powinno się nigdy zaufać.

Cóż, tak było, jest i będzie, a zakończyć ten chochli taniec nad głowami wyborców, kpinę, jakiej doświadczamy, może teraz jedynie idea promowana przez profesora Mirosława Matyję, więc okręgi jednomandatowe. Wtedy dopiero, wybrany polityk, zacznie się obawiać o swoje postępowanie w chwili sprawowania mandatu posła lub senatora, a i będzie musiał tłumaczyć się przed elektoratem ze swoich decyzji. Obecnie, przebąknie coś o potrzebie chwili, ciągłej walce o dobro społeczeństwa i próbie naprawy systemu, który nawiasem mówiąc, psuty jest na oczach ludzi. Demokracja legła w gruzach i rozjeżdżana jest stalowymi gąsienicami partykularnych interesów, nic poza tym.

Jedynym ratunkiem może stać się jednak zapewnienie, co leży w sferze political-fiction, że Kukuz’15, zawiązał się z Prawem i Sprawiedliwością, by od środka zniszczyć partię Jarosława Kaczyńskiego… Tylko kto w to uwierzy? W mojej ocenie – wyłącznie chęć utrzymania ciepłej poselskiej posadki kierowała działaniem Kukiz’15.

Bogdan Feręc

Grafika: Tygodnik „NIE”

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian