Z Dorohuska Paweł Bobołowicz

Wielkie serce mają Polacy. Przekonaliśmy się o tym wczoraj z Jankiem Olendzkim na granicy z Ukrainą obserwując pomoc udzielaną i organizowaną przez mieszkańców terenów przygranicznych (I nie tylko), przez ludzi dobrej woli, przedsiębiorców, którzy faktycznie zbankrutowali, bo nie mogą sprzedawać swoich towarów na Ukrainę (więc przekazują je za darmo!).

W Dorohusku skrzyżowały się trzy światy: barbarzyńskiej agresji Putina, dramatu ukraińskich kobiet i dzieci i wielkiego serca Polaków.

Mam też dla Was ważną informację z frontu informacyjnego. Ważne i symboliczne zwycięstwo. Koniec Fundacji Ruski Mir w Lublinie! UMCS wreszcie zawiesił z nimi współpracę. Tekst Tomka Nieśpiała dziś w Kurierze Lubelskim. Od 8 lat walczyliśmy o to z Wojtkiem Pokorą. Wielkie boję toczył Marcin Ludwik Rey. Niestety słyszeliśmy tylko, że jesteśmy rusofobami. Dzisiaj jest zwycięstwo: fundacja Putina i wnuka Mołotowa traci swoje wpływy. Ale trzeba pójść dalej: zdelegalizować fundację i prześwietlić działalność tego środowiska. Koniec moskalskiej propagandy w Polsce! Koniec putinowskich wpływów i wspierania wrogich działań przeciwko Polsce i naszym sojusznikom.

Na zdjęciu: Dorohusk. Ukraińskie kobiety i dzieci już bezpieczne w Polsce pod opieką ludzi wielkiego serca.

Korespondent Radia Wnet Paweł Bobołowicz

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
To jest plan O’Bri
Totalne uderzenie go
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська