Wzrost liczby ozdrowień

Można mieć niewielką nadzieję, że świat zmierza w dobrym kierunku, a dzieje się tak za sprawą ozdrowień, jakie notowane są w przypadku koronawirusa.

Na świecie coraz więcej osób zostaje wyleczonych z koronawirusa, co cieszy, jednak skala zachorowań nadal jest duża i mamy już 2 081 969 potwierdzonych przypadków zachorowań spowodowanych wirusem Covid-19.

Wiele osób zmarło z tego powodu, chociaż są przesłanki, że ilość ta będzie się obniżać, gdyż lekarze nauczyli się już walczyć dostępnymi środkami z chorobą. Na świecie do tej pory zmarło 138 487 osób, a wszystkie przypadki łączone są z koronawirusem.

Władze medyczne wielu krajów informują jednak, że rośnie ilość wyleczeń, co może dawać nadzieję, że choroba powoli zacznie się wycofywać, a przynajmniej wyraźnie zmniejszy się jej skala. Od początku wybuchu pandemii koronawirusa udało się wyleczyć 525 884 osoby i obecnie wkraczamy w trend wzrostowy wyleczeń.

Najwięcej ozdrowieńców mają obecnie Chiny i jest ich w Kraju Środka 78 402 osoby, a kolejnym krajem są Niemcy z 77 000 wyleczonych. W Polsce udało się wyleczyć 774 osoby, natomiast w Irlandii 77 osób, podaje na swojej stronie Johns Hopkins University & Medicine.

Bogdan Feręc

Źr: JHU

Polska-IE: Udostępnij...
99 centów za bilet
Premier chce opublik
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish