Wzrosła ilość osób przylatujących do Dublina

Władze dublińskiego lotniska poinformowały, że w ostatnim tygodniu, na płycie Dublin Airport pojawiło się o 2% więcej pasażerów, niż było to 7 dni wcześniej.

Ogółem w Dublinie wylądowało 11 800 osób, z czego 7000 stanowili rdzenni mieszkańcy wyspy, a 4800 to obcokrajowcy. Najczęstszym powodem podróży, jak podawali pytani pasażerowie, były wakacje i nieodparta chęć odpoczynku od obowiązujących ograniczeń. W przypadku obcokrajowców, zanotowano wzrost podróży o 11%, a i tu ponad połowa stwierdziła, że udała się na krótki odpoczynek. Część podróży związana była z odwiedzinami u rodzin, a kolejna część ze względów zdrowotnych.

Nieistotne podróże mogą się jednak wkrótce zakończyć, ponieważ istnieje już przepis o obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie hotelowej, która wiązać się będzie z opłatą za pobyt, a po podpisaniu ustawy przez prezydenta, co miało miejsce w niedzielę, obecnie finalizowane są umowy z właścicielami hoteli, gdzie nakazowej izolacji, poddawani będą podróżni z państw, które wciągnięte zostały na rządową czerwoną listę.

Z ostatnich doniesień rządu wiemy, że uruchomienie kwarantanny hotelowej może nastąpić już w końcówce tego tygodnia, chociaż najbardziej prawdopodobnym terminem jest przyszły tydzień. Na jutrzejszym posiedzeniu gabinetu, sporządzona zostanie aktualizacja tzw. czerwonej listy, a na tej może znaleźć się również Polska.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, dzisiaj w Polsce wykryto 17 260 nowych zakażeń i jest to najwyższy wynik od kilku tygodni. Ministerstwo Zdrowia RP dodało, iż sytuacja jest obecnie bardzo trudna, więc należy spodziewać się również miejscowego podnoszenia poziomów ograniczeń.

Bogdan Feręc

Źr: DAA/PAP/Ministerstwo Zdrowia

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
UE powinna nadać pr
Ryanair wprowadza no
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian