Wzrasta zagrożenie przedłużenia blokady kraju. Prawie 1000 zakażeń jednego dnia

Złagodzenie środków prewencyjnych może być niemożliwe 5 maja tego go roku, powiedział dyrektor w Departamencie Zdrowia dr Tony Holohan.

Doktor Holohan stwierdził, że coraz więcej osób lekceważy zakazy, jakie nałożono na społeczeństwo w czasie pandemii koronawirusa, a to może doprowadzić do dużego wzrostu zakażeń, ale i może przyczynić się do przedłużenia okresu blokady kraju. Obecnie jest całkiem prawdopodobne, iż sankcje, jakie nałożone zostały na mieszkańców Irlandii, nie znikną, ani nie będą złagodzone 5 maja, jak zapowiadał wcześniej rząd.

W ostatnich dniach rząd zebrał informacje, że na ulicach pojawia się coraz więcej osób, które łamią zasady ograniczenia przemieszczania się, dystansu społecznego i inne, jakie wprowadzone były ze względu na bezpieczeństwo zdrowia publicznego.

Dr Tony Holohan przypomniał, że niezależnie od wzrostu zagrożenia zachorowań, można w ten sposób narazić się na nieprzyjemności, ponieważ Garda otrzymała już wytyczne, a te mówią, iż mają zintensyfikować działania kontrolne. To może oznaczać, że funkcjonariusze częściej kontrolować będą przechodniów, a i stosować wobec łamiących zasady ograniczonej możliwości poruszania się, kary w postaci mandatów.

Wczoraj wieczorem odnotowanych zostało w Irlandii kolejnych 936 nowych przypadków zakażeń wirusem Covid-19, co daje łączną ilość zakażonych 17 607, a i odnotowano 28 zgonów, więc ilość ofiar śmiertelnych koronawirusa podniosła się do 794 przypadków. Na całej wyspie z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 1968 osób, a objawy choroby wykazywało już 23 237 osób.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Bankier.pl: Koniec e
Gość „Studia Dub
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish