Wzrasta ilość zakażeń, wzrasta też ilość obostrzeń

W ostatnim czasie w krajach europejskich nastąpił znaczny wzrost ilości koronawirusowych zakażeń, co powoduje działania rządów, które albo już podniosły poziomy bezpieczeństwa, albo planują to zrobić w najbliższych dniach.

Tak dzieje się m.in. u naszych wschodnich sąsiadów, którzy ponownie wprowadzili 14-dniową kwarantannę dla osób, które do Wielkiej Brytanii przybywają z Hiszpanii. To właśnie ten popularny wśród wyspiarzy kraj, bo również osób z Irlandii, notuje w ostatnich dniach znacznie większą ilość przypadków zachorowań spowodowanych wirusem SARS-CoV-2, więc na Downing Street zadecydowano, iż wszyscy podróżni z Hiszpanii, poddawani są badaniu na przejściach granicznych, a i nakazuje się im ścisłą dwutygodniową kwarantannę.

Takie same ograniczenia wprowadzono też w Irlandii Północnej, w Szkocji i Walii, więc podróżni z samej Hiszpanii, ale i Wysp Kanaryjskich oraz Balearów, muszą izolować się po powrocie.

Niestety ilość zakażeń rośnie na całym europejskim kontynencie, więc w innych popularnych turystycznie krajach, a większą ilość covidowych chorych, odnotowuje się także we Francji.

Idąc bardziej na wschód Europy, napotkamy naszą ojczyznę, gdzie również ilość koronawirusowych zachorowań rośnie, a Warszawa zapowiada, powrót do różnych ograniczeń. W Polsce nie mówi się jeszcze o nakazowej kwarantannie dla podróżnych, ale nie można tego wykluczyć, bo w mijającym tygodniu, ilość potwierdzonych zakażeń oscylowała w okolicach 400 dziennie.

W tym świetle może się wydawać, że ostrożność irlandzkich władz, nie była przesadzona i Dublin postąpił dobrze, utrzymując pewne obostrzenia związane z podróżami oraz dwutygodniową izolacją, ale też utrzymując obowiązek wyłącznie istotnych podróży.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij...
Politycy nie znają
Ryanair pozwie irlan
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish