Wznowiono prace na budowach domów socjalnych

The Housing Agency oraz irlandzki rząd uznały, że budowy domów socjalnych są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania państwa i wydały zezwolenie na wznowienie prac w 35 miejscach.

Zakończenie tych inwestycji przyniesie Irlandii prawie 1000 domów socjalnych, a oddane do użytku mają być w najbliższym czasie. Wszystkie miejsca, na których rozpoczną się prace, otwarte będą, wcześniej niż zapowiadano, ale budowlańcy będą musieli stosować się do zasad bezpieczeństwa zdrowotnego, w tym zachowywać dystans społeczny.

Budowy ruszą wkrótce na 12 palcach budowy w Dublinie, z wyłączeniem Dun Laoghaire-Rathdown, gdzie budowlańcy pojawią się zgodnie z harmonogramem znoszenia blokady kraju.

Kolejnymi budowani, które doczekają się pracowitych rąk murarzy i hydraulików są trzy w Kilkenny, po dwa w Waterford i Westmeath oraz po jednym w Carlow, Kildare, Louth, Meath, Tipperary i Wicklow. Wszędzie będą to inwestycje związane z budową domów socjalnych.

Wcześniej na wyjątkowych warunkach wydano zgodę na wznowienie prac budowlanych w mieście Cork na White Street i Blarney Street oraz w Knocknaheeny, a tam prowadzony jest projekt rewitalizacji, ale musiał zostać wznowiony, by nie blokować innych zaplanowanych inwestycji mieszkaniowych.

Bogdan Feręc

Źr: Housing Agency

Polska-IE: Udostępnij...
DBEI: Remote Skills
A message from Margu
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish