Wzmożone kontrole inspektorów licencji TV

Dział kontroli licencji telewizyjnych przy An Post, uzyskał właśnie dostęp do danych klientów różnych dostawców sygnału telewizyjnego, więc przed świętami, zaplanował wzmożone kontrole w naszych domach.

Jak dowiadujemy się z oficjalnych przekazów An Post, inspektorzy licencyjni chcą w tym miesiącu zwiększyć ilość kontroli o 20%, czyli do około 8000 wizyt tygodniowo. Ułatwieniem ich pracy będą nowe bazy danych, a te uzyskali dzięki poprawce do ustawy telewizyjnej. W nowelizacji mówi się, że każdy operator telewizyjny na terenie Republiki Irlandii, zobowiązany jest do przekazania danych o odbiorcach sygnału telewizyjnego, co pomoże w ustaleniu prawidłowości odprowadzania abonamentu telewizyjnego.

W ustawie nie zmieniono jednak jednego z punktów, a ten nie nakazuje nam wpuszczenia do domu inspektora w celu przeprowadzenia kontroli i legalności posiadania odbiorników telewizyjnych oraz opłat.

Tu jednak pojawia się pewien problem, bo odmowa wpuszczenia inspektora licencyjnego An Post, skutkować będzie natychmiastowym powiadomieniem policji o takim zachowaniu, więc i przybyciem na miejsce funkcjonariuszy Gardy i prowadzenia kontroli pod ich nadzorem.

Kontrole licencji telewizyjnych prowadzone są zarówno w domach prywatnych, jak i w firmach, więc inspektor, może zapukać do każdych drzwi, o czym należy pamiętać.

To nie koniec złych wiadomości, bo minister komunikacji, nadal rozważa możliwość wprowadzenia opłat licencyjnych za laptopy i tablety, które mają możliwość wykorzystywanych do transmisji strumieniowych.

Bogdan Feręc

Źr: An Post

Podziel się:

Wrażliwe pupcie Gar
Rocznica irlandzkiej
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn