Wyspa Skellig Michael pozostanie zamknięta

Urząd Robót Publicznych podjął decyzję w sprawie jednej z atrakcji turystycznych Irlandii, a tę, corocznie odwiedzają turyści z całego świata.

Wyspa Skellig Michael znana m.in. z serii filmów „Gwiezdne Wojny”, a wciągnięta na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, pozostanie zamknięta dla zwiedzających do przyszłego roku. Urząd Robót Publicznych przyglądał się wcześniej możliwości częściowego otwarcia ruchu turystycznego na tę wyspę, jednak ostatecznie uznano, iż nie można zapewnić bezpieczeństwa zdrowotnego pasażerom łodzi, które wożą turystów na ten skrawek lądu, a i nie ma możliwości kontrolowania tam dystansu społecznego.

Urząd Robót Publicznych (OPW) dodał, iż rozważono wszelkie możliwości, w tej sprawie wypowiadali się też właściciele łodzi, które przewożą turystów, jednak argumentacja, nie była na tyle przekonująca, by zezwolić na uruchomienie wycieczek w tym roku.

John Mc Mahon – komisarz ds. dziedzictwa w OPW:

– Po rozważeniu wszystkich kwestii… Skellig Michael nie może być zabezpieczony przed Covid-19 ani dla gości, ani dla personelu. Dlatego z przykrością musimy potwierdzić, że placówka Skellig Michael nie zostanie ponownie otwarta do końca sezonu 2020, a zamiast tego musimy zaplanować wznowienie wycieczek w 2021 r., kiedy, miejmy nadzieję, będziemy mogli ponownie przyjmować odwiedzających na tej wysepce.

Bogdan Feręc

Źr: OPW

Polska-IE: Udostępnij...
Kontrole na lotniska
Fianna Fáil reaguje
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish