Wyłudzali sprzęt i usługi telekomunikacyjne. Odzyskano część przywłaszczonego mienia

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali 32-latka i 22-latkę podejrzanych o oszustwa. Zatrzymane osoby wyłudziły sprzęt i usługi telekomunikacyjne o łącznej wartości prawie 3 tys. złotych. Policjanci odzyskali część przywłaszczonego mienia. O dalszym kobiety i mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wałbrzyskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili i zatrzymali oszusta – 32-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Z ustaleń mundurowych wynikało, iż mężczyzna na początku grudnia 2019 roku wyłudził sprzęt oraz usługi telekomunikacja na kwotę ponad 1200 zł. Jak ustalili śledczy, mężczyzna celowo wprowadził w błąd pracownika firmy świadczącej usługi telekomunikacyjne co do zamiaru wywiązania się z zawartej umowy. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, policjanci odzyskali w całości powierzony sprzęt i dodatkowo zabezpieczyli od 32-latka mienie na poczet przyszłych kar.

Kilka godzin później, w tej samej dzielnicy Wałbrzycha, funkcjonariusze zatrzymali 22-letnią kobietę, która w październiku 2017 roku, działając w ten sam sposób co 32-latek, wyłudziła sprzęt i usługi telekomunikacyjne na kwotę ponad 1600 zł. W chwili obecnej  trwają czynności zmierzające do odzyskania przywłaszczonych urządzeń.

Za czyny, których się dopuścili, zatrzymanej dwójce grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.


sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Polska-IE: Udostępnij
Toksyny w żywności
Czar powiatu Pilskie