Wydatki w Czarny Piątek wzrosły o 135%

Revolut opublikował dane o wydatkach w Czarny Piątek, a z tych wynika, że klienci tłumnie ruszyli do e-sklepów i wydali znacznie więcej pieniędzy, niż było to rok wcześniej.

Średni koszt zakupu w Irlandii kształtował się wtedy na poziomie 63,18 €, natomiast wydatki online ogółem, podniosły się o 81% w stosunku do roku 2019. Klienci z Irlandii posłuchali również apeli o dokonywanie zakupów u lokalnych sprzedawców, bo w tym zakresie, zakupy wzrosły o 39%, a w Czarny Piątek były wyższe do tych z ubiegłego roku o 28%.

Za granicę z irlandzkich portfeli powędrowało łącznie 61% kwoty, jaka wydana została na zakupy w sieci, a średni koszt zakupu w przeliczeniu na jednego klienta to 90,37 €.

Zakupy w formie fizycznej spadły w tym roku o 29%, dodają eksperci Revoluta, natomiast w Irlandii, najbardziej popularnymi sprzedawcami w Czarny Piątek byli Smyths Toys, Sosu.ie i Lifestyle Sports. Najbardziej popularną zagraniczną witryną zakupową w Czarny Piątek był Amazon, a następnie ASOS i Nike.com.

Z informacji przekazanych przez Revolut, czyli firmę działającą w branży technologii finansowych wynika, że sprzedawcy w Irlandii, zadowoleni są ze sprzedaży w Czarny Piątek i podobnych wyników spodziewają się w Cyber Poniedziałek.

Bogdan Feręc

Źr: Revolut

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian