Wydatki na ratowanie klimatu powinny być utrzymane

Szef Partii Zielonych Eamon Ryan uważa, że kryzys klimatyczny, wymaga dokładnie takich samych reakcji, jak walka z wirusem SARS-CoV-2.

Na krajowej konwencji swojego ugrupowania Ryan powiedział zgromadzonym, iż kraj powinien utrzymać ścieżkę wydatkową i chronić w równym stopniu zdrowie mieszkańców, jak i zachować ich w dobrej kondycji. Powinno się też przeznaczyć odpowiednie środki na modernizację mieszkań socjalnych oraz tych, które zamieszkują osoby o niskich dochodach, by wesprzeć rodziny, by poradziły sobie z obciążeniami wynikającym z energochłonnością domów.

Ryan rozumie, że będzie to duże wyzwanie dla rządu, ponieważ powinien, a nawet musi, znaleźć równowagę pomiędzy dbałością o obecny stan zdrowia mieszkańców Irlandii a wyzwaniami związanymi z ochroną klimatu.

Szef Zielonych zwrócił się również do mieszkańców kraju, by wykazali się dbałością o ochronę środowiska, w równym stopniu, jak walczą z pandemią koronawirusa.

Eamon Ryan proponuje, co nawiasem mówiąc, zgodne jest ze wcześniejszymi zapowiedziami Green Party, by w Irlandii, na działania klimatyczne, wydawano dziennie 1 mln €. Dopiero taka kwota, przyczyni się do zmian, jakie powinny zachodzić na wyspie.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Plastikowe osłony t
Rośnie ilość pła
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian