Wycofują się z wycieczek do Rosji

Po nałożeniu sankcji gospodarczych i politycznych na Rosję, zareagowały też irlandzkie biura podróży, a te, wycofują z oferty swoje rosyjskie cele podróży.

Mówi się też o prawdziwym bojkocie ze strony irlandzkich operatorów turystycznych, którzy jak na zawołanie, zlikwidowali oferty do Rosji, a niektórzy zapowiadają, że nie będą takich oferować bardzo długo, o ile w ogóle wrócą kiedyś na tamtejszy rynek. Odwoływanie wycieczek przez operatorów przybrało już skalę masową i klienci, którzy wcześniej je wykupili, otrzymują informacje, że usługa nie będzie zrealizowana.

W ramach zmian, jakie następują, osoby, które miały nadzieję zwiedzić Moskwę lub Sankt Petersburg, mogą albo otrzymać pełny zwrot poniesionych kosztów, albo nieodpłatnie zmienić cel wycieczki.

Postępowanie irlandzkich biur podróży jest wyrazem solidarności z zaatakowaną przez Rosję Ukrainą i gestem poparcia dla walczących z najeźdźcą Ukraińców.

Wiodący na rynku operatorzy turystyczni mówią, że w tym roku, z całą pewnością nie można spodziewać się propozycji turystycznych do Rosji, a są też tacy, którzy stwierdzili, że nie mają zamiaru wracać na tamtejszy rynek i będą organizować wyjazdy na Wschód, ale z pominięciem Federacji Rosyjskiej.

Firma GTI Travel, która wyspecjalizowała się w wycieczkach do Rosji, poinformowała, że odwołała wszelkie tegoroczne wyjazdy grupowe i indywidualne do Rosji.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: