Wybrano wybitnych Polaków w Irlandii

W tym roku konkurs „Wybitny Polak” w Irlandii odbywał się w nieco innych warunkach, bo w atmosferze koronawirusa, ale udało się znaleźć osoby, które wybijają się ponad przeciętność.

W konkursie pojawili się więc przedstawiciele reprezentujący kilka kategorii, a jury, wybierało najwybitniejszych Polaków w następujących kategoriach: Kultura, Nauka, Biznes i Osobistość.

Tegorocznymi laureatami zostali:

W kategorii: Kultura – Aleksander Miednik, który znany jest szerzej w Irlandii, ze swojej działalności w zakresie organizacji PolskaÉire Festival, Kupala Night’s oraz Dożynek, ale jest też artystą i twórcą wyrobów ze skóry.

W kategorii: Nauka – Jakub Kacprzak, zamieszkały w Irlandii od 2005 roku, a jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, archeologiem, oraz znanym społecznikiem, który włącza się w organizacje imprez promujących kulturę polską i jest również autorem książki o kamiennych toporach z Irlandii.

W kategorii: Biznes – Marek Szepietowski, znany jako właściciel firmy Health and Safety Publications Ltd, który nagradzany był w wielu konkursach związanych z działalnością biznesową.

W kategorii: Osobowość – Sławomir Głaz, znany m.in. ze „Studia Dublin”, gdzie, jako współtwórca  i pomysłodawca opowiadał o Polish Independence Run.

Organizatorem Konkursu „Wybitny Polak” w Irlandii jest Klub Twórczego Myślenia w Limerick.

Zwycięzcom gratulujemy!

Bogdan Feręc

Źr: Fundacja Teraz Polska

Polska-IE: Udostępnij
Christmas Bonus dla
URATOWALI POSZKODOWA
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian