Wybrano 10 najlepszych plaż w Irlandii

W tym roku Reader Travel Awards 2022 w kategorii „Irlandia’s Best Beach” przypadła znanej już z lat ubiegłych plaży Curracloe w hrabstwie Wexford.

Nagrodzone plaże wybrane zostały przez gości, bo to oni oddawali swoje głosy na wytypowane przez kapitułę Reader Travel Awards miejsca, a te musiały spełniać wiele warunków, by zakwalifikować się do finału. Kryteriami były m.in. czystość, wygląd, a argumentem dodatkowym był piasek.

Po oddaniu wszystkich głosów, kiedy rozpoczęło się ich liczenie, już w połowie podsumowania, wiadomo było, że plaża Curracloe będzie wysoko w rankingu, a uznano ją za „nieskazitelną, która przynosi wiele rozkoszy plażowiczom”.

Plaża Curracloe rozciąga się na przestrzeni prawie 10 kilometrów, jest bezpieczna dla osób kąpiących, ale i wciąż utrzymuje status „Błękitnej Flagi”, co oznacza, że woda jest tam czysta. Curracloe posiada również rozbudowaną infrastrukturę ułatwiającą dostęp do niej, ale również oferuje atrakcje turystyczne i wypoczynkowe. W Curracloe całkiem często spotkać można foki, niezliczoną ilość ptaków morskich, ale także wiewiórki czerwone i rzadkie już jaskółki sosnowe.

To wszystko złożyło się na obraz najlepszej plaży roku 2022, a kolejnymi były:


2. Cal, Co Kerry
3. Dog’s Bay, Connemara
4. Keem Bay, Co Mayo
5. Inchydoney, Co Cork
6. Enniscrone, Co Sligo
7. Lahinch, Co Clare
8. Ballybunion, Co Kerry
9. Silver Strand, Co Donegal
10. Portmarnock, Co Dublin

Bogdan Feręc

Źr: Reader Travel Awards 2022

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
O 6:00 zakończył s
Kończy się era int
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська