Wybory w USA. Kto lepszy dla naszych portfeli: Trump czy Biden? Gospodarcza relacja na żywo na Bankier.pl

Amerykanie wybierają dziś prezydenta. Ich decyzja będzie miała bezpośrednie konsekwencje dla portfeli milionów ludzi z innych części globu, w tym z Polski. Dlatego redakcja Bankier.pl prowadzi specjalne wydanie serwisu, a w nim m.in. gospodarcza relacja na żywo, rynkowe analizy i komentarze.

Wybory prezydenckie w USA. Biden czy Trump? [Relacja na żywo]

Najświeższe informacje z USA, doniesienia z rynków finansowych, komentarze, zdjęcia, wykresy… Wszystko to i wiele więcej w naszej wyborczej relacji, którą prowadzić będziemy przez cały dzień i noc! W Bankier.pl skupimy się przede wszystkim na ekonomicznych aspektach wyborów w Stanach.

Obserwuj relację na żywo w Bankier.pl

Dlaczego właściwie wybory w USA są ważne? [Tłumaczymy]

Co cztery lata Amerykanie wybierają prezydenta, a świat wstrzymuje oddech. Dlaczego właściwie są one dla nas ważne? Prześledźmy powody punkt po punkcie.

Przeczytaj analizę Michała Żuławińskiego

Trump a giełdy i gospodarka. Między triumfem a katastrofą

Donald Trump miał zrujnować amerykańską gospodarkę i giełdę, przynajmniej według niektórych prognoz formułowanych 4 lata temu. Tymczasem na czas jego kadencji przypada wielka hossa na Wall Street oraz przekładający się na rynek pracy wzrost gospodarczy, przerwany brutalnie przez pandemię. Ocena wpływu prezydenta na świat finansów, podobnie jak całą jego osoba, wymyka się jednak standardowym ramom.

Przeczytaj analizę Michała Żuławińskiego

Co wygrana Bidena może oznaczać dla inwestorów?

Ekonomiczna agenda Joe Bidena jest uniwersalna dla wszystkich socjalistów: wyborcy „dostaną” mnóstwo „darmowych” grantów, za które zapłacą najbogatsi. Znacznie ciekawsze jest pytanie, na co mogą liczyć inwestorzy?

Przeczytaj analizę Krzysztofa Kolanego

Kto lepszy dla rynków – Trump czy Biden? [Komentarze analityków]

Wyniki wyborów w USA mogą mieć konsekwencje dla wszystkich. Jako pierwsi zyskać albo stracić mogą inwestorzy, dlatego o możliwe scenariusze zapytaliśmy rynkowych analityków.

Przeczytaj komentarze analityków rynkowych

Prezydent to nie wszystko, ważny jest rozkład sił w Kongresie [Wywiad]

Chociaż w popularnym przekonaniu USA jest ojczyzną i wzorem współczesnej demokracji, to w praktyce amerykańskie wybory mocno różnią się od innych. O meandrach elekcji przywódcy światowego supermocarstwa ponownie rozmawiamy z profesorem Pawłem Laidlerem, amerykanistą z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przeczytaj rozmowę z amerykanistą Pawłem Laidlerem

Bankier.pl

Polska-IE: Udostępnij
Potrzebna pomoc
Piotr Słotwiński:
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian