Wybór między zdrowiem a presją finansową

W kraju narasta presja na rząd, by zaczął zdejmować ograniczenia, ale jest też presja zdrowotna, która obecnie broni jeszcze przed podjęciem takiej decyzji.

Niektóre środowiska ślą do gabinetu premiera swoje wnioski i żądania, by rząd zaczął luzować zasady, jakie wprowadził na czas pandemii, jednak wskaźniki zachorowalności, a co ważniejsze śmiertelności są na tyle wysokie, iż właściwie nie można w tej chwili podjąć decyzji o zniesieniu ograniczeń.

Gabinet Leo Varadkara znalazł się więc między przysłowiowym młotem a kowadłem i musi obecnie wybierać, co w perspektywie będzie lepsze dla kraju, czyli zdjęcie blokady, czy koszt finansowy i społeczny zatrzymania kraju.

Jak do tej pory wydaje się, że najwięcej do powiedzenia mam lekarz naczelny kraju, więc w jego słowa wsłuchał się premier Varadkar, czyli to, co powie dr Tony Holohan, jest wyznacznikiem działań gabinetu.

Sam dr Tony Holohan, czyli dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia nie miał dla nas dobrych informacji na wczorajszej wieczornej konferencji prasowej i poinformował o kolejnych 59 zgonach spowodowanych koronawirusem, co daje w Irlandii 1159 przypadków śmiertelnych ogółem. Potwierdzono też 229 nowych zakażeń i w tym zakresie mamy już w Irlandii 19 877 osób, które zakaziły się wirusem Covid-19.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Lina: Written By Ste
Czy koronawirus zmie
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish