Wszystkie ręce na pokład

Nie można zamykać się na żadną z opcji, jaka dostępna jest w kraju w chwili, kiedy publiczna służba zdrowia, traci możliwość pomocy wszystkim pacjentom.

Rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia David Cullinane powiedział, że wszystkie opcje muszą być dostępne, aby wykorzystać możliwości, nawet szpitali prywatnych. Pandemia Covid-19 ujawniła słabości systemu opieki zdrowotnej i należy zbadać wszelkie opcje zwiększenia zdolności.

Poseł Cullinane stwierdził:

– Rządowi nie udało się zainwestować w zdrowie i zwiększyć możliwości od zeszłej wiosny i dużo wcześniej. Obecnie wchodzimy w stan nagłych wypadków, co oznacza rezygnację z wszystkich świadczeń poza najpilniejszymi. W zeszłym roku wezwałem ministra zdrowia do wprowadzenia programu zwiększania mocy produkcyjnych z wykorzystaniem szybkich jednostek modułowych. Nie zostało to zrobione i teraz pacjenci oraz personel medyczny płacą cenę za niepowodzenia rządu. Oznacza to, że ​​umowy z prywatnymi szpitalami są konieczne, ale niektóre nie chcą angażować się w wysiłki krajowe. Musimy wykorzystać 100% możliwości systemu opieki zdrowotnej, aby zapewnić jak największą opiekę zdrowotną podczas obecnego kryzysu. Taoiseach musi interweniować, aby zapewnić wystarczające możliwości zmniejszenia wzrostu list oczekujących. Opieka opóźniona oznacza odmowę opieki. Minister zdrowia powinien był zlecić opracowanie dokumentu z opcjami, w którym przeanalizowano wszystkie możliwości państwa w dostępie do prywatnych możliwości zdrowotnych oraz mechanizmy umożliwiające osiągnięcie tego celu. Teraz, należy to zrobić w trybie pilnym. Nie możemy zapominać, że podatnicy subsydiują prywatną opiekę zdrowotną. Niektórzy nie mogą teraz zrezygnować ze swoich obowiązków. Jest to stan zagrożenia zdrowia i wymaga natychmiastowej reakcji. Wszystko, co można zrobić, musi zostać zrobione. System opieki zdrowotnej jest w poważnych tarapatach i potrzebuje nowego sposobu myślenia i pilnych działań.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian