Wszystkie branże cierpią z powodu pandemii

W kraju większość sektorów ucierpiała na powracających blokadach, również taksówkarze, których niecała połowa, nie pracuje od początku pandemii.

Co istotne, na możliwość zarobkowania w tej grupie przedsiębiorców, nie wpływa fakt, iż obawiają się oni zakażenia koronawirusem, a zwykły brak klientów. Taksówkarze za taki stan rzeczy obwiniają rząd i uważają, że część ograniczeń, można swobodnie znieść, co pozwoliłoby na ich powrót do pracy. Od początku pandemii, więc od połowy marca ubiegłego roku, aż 42% taksówkarzy nie wróciło do pracy, a i nie spodziewają się, że stanie się to szybko, o ile gabinet, nadal utrzymywać będzie wysoki stopień ograniczeń.

Równie źle jest w przypadku taksówkarzy, którzy powrócili do świadczenia usług przewozowych, bo odnotowują znaczący spadek dochodów, a ten kształtuje się na poziomie -60%.

Badanie wśród kierowców taksówek przeprowadzone zostało przez National Transport Authority (NTA), a wynika z niego również, że z grupy 42% bezrobotnych taksówkarzy, 60% nie wie, kiedy uda im się wrócić do pracy. W samym Dublinie bezrobocie wśród taksówkarzy sięgnęło 50%, a jeszcze gorsza sytuacja jest w mniejszych miastach, gdzie na pandemicznych zasiłkach, przebywa obecnie nawet do 70% taksówkarzy.

Bogdan Feręc

Źr: NTA

Polska-IE: Udostępnij
Szczepionki zabezpie
Tunel połączy Wiel
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian