Wstępny plan szczepień jest już gotowy

Minister zdrowia Stephen Donnelly opublikował wstępną strategię i klucz, wg, którego odbywać się będą szczepienia.

Jak stwierdził minister Donnelly, plan został zaakceptowany przez gabinet, chociaż mogą być w nim dokonywane zmiany, o ile zajdzie taka potrzeba. Minister podkreślił, że szczepionka przeciwko Covid-19, będzie bezpłatna dla wszystkich stałych mieszkańców Irlandii.

Rządowy plan pojawia się przed zakończeniem prac rządowej grupy zadaniowej ds. Covid, ale ma on być przygotowany na podstawie wstępnych wyników prac Departamentu Zdrowia i Krajowego Komitetu Doradczego ds. Szczepień. 

Plan określa tymczasową listę priorytetów, więc osób i grup wiekowych, jakie zaszczepione zostaną w pierwszej kolejności. Z dokumentu wynika, że pierwsi ze szczepień skorzystać będą mogli pensjonariusze domów opieki, którzy ukończyli 65 lat oraz personel tych placówek. Następnie będzie to personel medyczny, który zajmuje się pacjentami powyżej 70 roku życia oraz osoby w wieku 85 lat i więcej.

Kolejną grupą będą inni pracownicy służby zdrowia, osoby w wieku od 65 do 69 lat z innymi chorobami, w tym przewlekłymi, a później kluczowi pracownicy. Następne grupy to osoby w przedziale wiekowym 18 – 64, u których potwierdzono inne schorzenia, a pełny plan szczepień, znajduje się na TEJ STRONIE>>>

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE: Udostępnij
Napisał wiersz i ch
UNICEF alarmuje: W P
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian