Wśród dostawców artykułów przemysłowych do Lidla nie ma ani jednej firmy z Polski (pełna lista)

Oferta artykułów przemysłowych, w tym odzieży, obuwia, tekstyliów, sprzętów i akcesoriów, dostępna w sklepach sieci Lidl Polska pochodzi od dostawców z całego świata. Firma podała listy dostawców artykułów niespożywczych, które obejmują tekstylia i obuwie, a także sprzęt, zabawki, wyposażenie lub meble ogrodowe i wiele innych. Na liście nie znalazła się niestety ani jedna firma z Polski.

Podobnie jak cała branża, Lidl również pozyskuje dużą część swojego asortymentu artykułów przemysłowych od niezależnych producentów z krajów azjatyckich, takich jak Bangladesz czy Chiny. Sieć podkreśla, że pomimo znacznego postępu i wzrostu gospodarczego w tych krajach warunki społeczne i środowiskowe są zróżnicowane.

Na liście producentów tekstyliów i obuwia marek własnych Lidl, która obejmuje 8 stron, pojawiają się dostawcy z Bangladeszu, Kambodży, Chin, Egiptu, Etiopii, Indii, Indonezji, Macedonii, Mjanmy, Pakistanu, Filipin, Serbii, Sri Lanki, Turcji, Wietnamu oraz Turkmenistanu. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Na liście producentów sprzętów marek własnych Lidl, która liczy aż 14 stron większość dostawców pochodzi z Chin. Na liście znaleźli się też dostawcy z Bangladeszu, Kambodży, Egiptu, Indii, Malezji, Filipin, Sri Lanki, Tajwanu, Tajlandii, Turcji, Ukrainy (1 firma) oraz Wietnamu.

Przypomnijmy, że w kwietniu podaliśmy listę dostawców żywności do sieci Lidl. Kategoria żywność obejmuje około 30 dostawców z polskim adresem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Lista producentów tekstyliów i obuwia marek własnych Lidl:

Lista producentów sprzętów marek własnych Lidl>>>

Polska-IE: Udostępnij
Prezydent gratuluje
CMWP SDP: Jeden mies
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian