Wskaźnik śmiertelności utrzymuje się na stałym poziomie

Irlandzkie Epidemiologiczne Centrum Nadzoru Ochrony Zdrowia opublikowało nowy raport o śmiertelności powodowanej wirusem Covid-19.

W raporcie przedstawiono ilość przypadków śmiertelnych, a współczynnik tych przypadków, określono na podstawie danych z godziny 24:00 w piątek 10 kwietnia tego roku. Raport przed jego publikacją trafił na biurko ministra zdrowia Simona Harrisa, który na dzisiaj zaplanowaną na konferencję prasową.

Z danych zawartych w raporcie wynika, że w Irlandii nie mamy do czynienia z rozbieżnością danych statystycznych w ujęciu globalnym, więc wskaźnik śmiertelności utrzymuje się na poziomie, jaki obserwowany był od początku wybuchu epidemii, a następnie pandemii.

Okazuje się, iż śmiertelność w Irlandii ze wszystkich osób, jakie zakażone zostały wirusem Covid-19, wynosi 3,9%, co jest wartością uznawaną za standardowy współczynnik śmiertelności na całym świecie. Oczywiście na liście Światowej Organizacji Zdrowia znajdziemy kraje, gdzie ten wskaźnik jest znacznie wyższy, ale są też kraje, gdzie śmiertelność chorych z koronawirusem jest znacznie niższa.

15% pacjentów zakażonych koronawirusem przyjęto na oddziały OIOM, 27% stanowią pacjenci pracownicy służby zdrowia, natomiast w całym kraju zidentyfikowano 383 klastry zachorowań, a te znajdują się m.in. w domach opieki, szpitalach, domach opieki długoterminowej i szpitalach prywatnych. Za klaster uważa się miejsce, gdzie mają miejsce przynajmniej dwa przypadki zachorowania na Covid-19.

Aktualnie w Irlandii, nie zmieniła się też ilość zachorowań w podziale na stan chorych, więc 80% stanowią osoby w stanach lekkich i umiarkowanych, 14% w stanach ciężkich i 6% w stanach krytycznych.

Bogdan Feręc

Źr: HPSC

Polska-IE: Udostępnij...
Irlandczycy walczą
Stephen Fahey: Bank
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish