Wściekłość i oburzenie

Już sama zapowiedź możliwości wprowadzenia w Irlandii obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19, wywołała reakcję i strach pomyśleć, co się stanie, jeżeli ten pomysł zostanie zrealizowany.

Do przekroczenia przez władze medyczne i rząd cienkiej czerwonej linii jest bardzo blisko, a kroplą przepełniającą czarę goryczy może stać się obowiązek szczepień. W mediach społecznościowych od dwóch dni słychać głos głębokiego oburzenia, ale mówi się również, że władze krajowe i medyczne, wykazują obecnie wysoki poziom szaleństwa w zakresie szczepień.

Wiele mówi się również, że to, co może być wprowadzone, będzie bezpośrednim zagrożeniem dla praworządności, łamaniem irlandzkiej Konstytucji, więc powinno doczekać się ostrej reakcji ze strony tutejszego społeczeństwa. Co ciekawe, swojego oburzenia, nie kryją zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy covidowych szczepień, więc widać z tego, iż władza, musi się dobrze zastanowić, zanim postawi ten krok, czyli wprowadzi obowiązek szczepień.

Aktualnie niezadowolenie społeczne skupia się głównie na Krajowym Zespole ds. Zdrowia Publicznego i Departamencie Zdrowia, a jednocześnie zadaje się pytania, w jaki sposób, obie instytucje, mają zamiar zrealizować obowiązek szczepień i co ważne, nadzorować cały system, bo jak dodają niektórzy, wiązać się to będzie z inwigilacją społeczeństwa.

Mówi się też w mediach społecznościowych, że NPHET, wyrwał się spod jakiejkolwiek kontroli i „oszalał na punkcie władzy”.

Ktoś inny zapytał w swoim wpisie:

– Co oni zamierzają pie*rzyć? Sprowadzić Black and Tans* z powrotem, żeby zmusić nas do tego?

* Black and Tans – organizacja paramilitarna walcząca po stronie Wielkiej Brytanii w czasie irlandzkiej wojny o niepodległość. 

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ukraińcy w Irlandii
W małych firmach br
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська