Wrócą ograniczenia? Tak, niektóre

Dzisiaj podjęta zostanie ostateczna decyzja w kwestii przywrócenia niektórych ograniczeń, a na pierwszy ogień z całą pewnością pójdą osoby starsze.

Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego uważa, że w Irlandii powinny wrócić pewne ograniczenia widziane we wcześniejszych fazach zamrożenia kraju, więc decyzja, zapadnie dzisiaj. Wczoraj przez cały dzień debatowali członkowie Zespołu ds. Zdrowia Publicznego i są zdania, że sytuacja pod względem ilości zakażeń zmierza w złym kierunku, dlatego rekomendowali gabinetowi zmiany w podejściu do ochrony zdrowia.

Rząd nie zdołał jednak podjąć wczoraj wiążących decyzji, ponieważ wytyczne Zespołu dotarły do gabinetu dosyć późno, czyli dopiero dzisiaj zapoznają się z nimi wszyscy ministrowie, którzy zadecydują, jakie ograniczenia pojawią się ponownie.

Z pierwszych doniesień wiemy, że sprawa dotyczyć będzie osób starszych, którym ponownie zalecać się będzie ograniczenie czasu przebywania poza domem, co ma uchronić ich przed zakażeniem się koronawirusem.

Jest też kolejne zalecenie, a to dotyczyć ma wszystkich mieszkańców Irlandii i chodzi o domowe spotkania. Wg NPHET, ilość osób w pomieszczeniach, podczas wizyt u rodziny i przyjaciół, nie może przekraczać sześciu osób, co ma stać się skutecznym środkiem do ograniczenia możliwości transmisji wirusa SARS-CoV-2.

To raczej nie wszystkie ograniczenia, jakie powrócą, a będą też nowe i z niepotwierdzonych informacji wiemy, że maseczki na twarzach, mogą być wymagane w miejscach pracy, a i zalecać się ma jakoby noszenie ich we wszystkich miejscach publicznych. Tego jednak dowiemy się w godzinach popołudniowych, jak i będziemy mieli całkowitą pewność, jakie obostrzenia ponownie pojawią się na wyspie.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Caspian Hope – Wri
Pub doczekał się k