Wrażliwe pupcie Gardy. Policja chce dać zarobić

Jak się okazuje, pośladki irlandzkich policjantów są bardzo wrażliwe, bo szefostwo Gardy postanowiło zakupić dla funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na rowerach specjalne szorty z amortyzowanym siedzeniem.

Szortów ma być 200, będą z lycrą, a i włoską amortyzacją, by żaden policyjny pośladek, nie odczuwał dyskomfortu podczas jazdy. To nie wszystkie wymagania, jakie musi spełnić oferent, by dostarczyć ogółem 1200 sztuk sprzętu dla rowerzystów Gardy, bo tkanina, z której wykonane będą spodenki, ma być sportowa, a krój wykonany w sposób, by nie powodować ucisku umięśnionych nóg funkcjonariuszek i funkcjonariuszy. Spodenki mają też charakteryzować się płaskimi szwami, by i te nie drażniły odnóży policjantów, więc komfort ma być pełen.

Idąc dalej, z oficjalnie ogłoszonego już przetargu na stroje dla rowerowych policjantów, dowiemy się, że potrzebują oni też 200 par „sportowych okularów w nowoczesnym stylu”, a ich szkła z poliwęglanu, mają być wymienne. Dodatkowo nosek ma być miękki, by i ta część ciała mogła cieszyć się delikatnością materiału podtrzymującego ochraniacze oczu.

W stroju rowerzysty również tego policyjnego, ważne jest obuwie, więc i to musi spełniać odpowiednie kryteria. Otóż buty do jazdy „muszą mieć miękką podszewkę z siatki zapewniającą natychmiastowy komfort, a i zapewniać elastyczność i stabilność chodu”.

Do kompletu powinno dostarczyć się rękawiczek ochronnych, w modelu letnim bez palców, a i wyściełanych żelowo. Podobne kryteria założono do wersji zimowej, a ta ma posiadać 3-warstwowy system termiczny. W wersji zimowej są też kryteria dodatkowe, czyli zginalność rękawic oraz strefy rozciągania, więc tu też funkcjonariusz będzie miał komfort chwytu kierownicy.

Jak wiemy, rowerzysta powinien używać kasku podczas jazdy, czyli i te policyjne są w zestawie zamówienia, a powinny być odpowiednio wyprofilowane, dla prawidłowej wentylacji posiadać 14 otworów i wkładki antybakteryjne, łatwe do odpinania i czyszczenia. Wraz z kaskiem dostarczonych ma być 400 naklejek z napisem „GARDA”, co ma wyróżniać kask policyjny od zwykłego.

Oprócz tego irlandzka policja chce też posiadać kombinezony rowerowe przeciwdeszczowe, a także T-shirty.

Na wyposażenie dla policjantów na rowerach Garda planuje wydać 135,000 € netto, a zakup jest częścią szerszego planu modernizacji mundurów. Obecnie w An Garda Siochána jest 177 rowerów górskich, a 804 policjantów ukończyło kurs jazdy na rowerze górskim Gardy.

Konkurs ofert trwa, więc nadal można złożyć propozycję na dostarczenie odzieży rowerowej dla policji, a szczegóły znajdują się na stronie Gardy.

Bogdan Feręc

Źr: Garda

Podziel się:

Rząd szuka sprzymie
Wzmożone kontrole i
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn