Wracają ostrzejsze ograniczenia w trzech hrabstwach

Dzisiaj o północy wchodzą w życie ograniczenia regionalne, a ma to związek ze wzrostem zachorowań na Covid-19.

Ograniczenia wprowadzone zostały przez rząd, na wniosek Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, który zanotował znaczne zwiększenie zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Nowe ograniczenia obowiązywać będą przez 14 dni, a dotyczą hrabstw Kildare, Laois oraz Offaly.

Mieszkańcom wymienionych hrabstw odradza się opuszczanie granic hrabstwa, a jedynym usprawiedliwieniem są niezbędne podróże. To samo dotyczy osób z innych hrabstw, które do Kildare, Laois i Offaly, mogą wjechać wyłącznie z ważnych powodów.

Restauracje oraz puby zostają zamknięte dla klientów, a sprzedaż może być prowadzona wyłącznie w formie „na wynos”. Otwarte pozostaną natomiast placówki opieki nad dziećmi, a także punkty sprzedaży detalicznej.

W spotkaniach plenerowych udział może brać maksymalnie 15 osób, a w pomieszczeniach zamkniętych ilość osób, nie może przekraczać sześciu.

Zamknięte zostaną kina, teatry, a także ośrodki sportów rekreacyjnych, w tym baseny. Osoby przebywające w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych, mogą w nich pozostać na przewidziany wcześniej okres, ale hotele i pensjonaty muszą ograniczyć swoją działalność do działań pozasocjalnych i nieturystycznych.

Pełniący obowiązki dyrektora medycznego w Departamencie Zdrowia dr Ronan Glynn powiedział, że większość przypadków zakażeń, ma związek z zakładami przetwórstwa mięsnego, ale są też notowane przypadku zachorowań na Covid-19 wśród osób, które z nimi nie były związane.

Wprowadzając te ograniczenia, rząd stwierdził, iż są one potrzebne, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie/NPHET

Polska-IE: Udostępnij
Bilet autobusowy i n
BEJRUT - DUBLIN