Wracają koncerty i imprezy na żywo

W ramach nowych wytycznych dotyczących trzeciego poziomu ograniczeń, już od przyszłego weekendu, czyli od 19 grudnia, powrócą koncerty i wydarzenia teatralne z udziałem publiczności.

Informację przekazała minister kultury Catherine Martin, która dodała, że uruchomione na szerszą skalę zostaną również kina, a i zespoły muzyczne mogą pojawić się w klubach. Otwarte zostaną również muzea i galerie sztuki, a te, do tej pory, obłożone były zakazem organizowania imprez na żywo.

Minister Catherine Martin powiedziała:

– Wcześniejsze ponowne otwarcie galerii, muzeów i kin pokazało nam, w jaki sposób sztuka oraz kultura mogą wzbogacić nasze życie i mogą to robić bezpiecznie, działając zgodnie ze ścisłymi protokołami w celu ochrony zdrowia publicznego. Doskonale zdaję sobie sprawę z wielkiego znaczenia inscenizacji teatralnych i muzyki w całym naszym życiu, a te wydarzenia są ważnym krokiem w pokazaniu, że są to przestrzenie kontrolowane, które mogą teraz działać bezpiecznie.

Słowa minister Martin z radością przyjęte zostały przez animatorów sztuki w Irlandii, którzy stwierdzili, że kultura, odgrywa niezwykle ważną rolę w społeczeństwie.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Polska-IE: Udostępnij
Kiedy zobaczymy pier
Air Corps przejmie c
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian