Wraca moda na dziewictwo

Niegdyś utrata dziewictwa, wiązała się bezpośrednio z małżeństwem, by później przekroczyć tę granicę i wianek stracić jeszcze grubo przed ślubem.

Europejski Instytut Badań Społecznych we współpracy ze swoimi odpowiednikami we wszystkich krajach unijnych oraz służbami policyjnymi przeprowadził internetowe badania, a te wskazują, że powraca w Europie moda na dziewictwo.

Niestety moda nie powróciła na to, by ten atrybut czystości zachować dla małżonka, ale przehandlować w Internecie.

Jak twierdzą autorzy badania, w Internecie ponownie pojawia się wiele ogłoszeń o sprzedaży dziewictwa, a te odnajduje się we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Oczywiście są też swoiste zagłębia dziewic, które pozbędą się wianka za pieniądze i tutaj królują kraje biedniejsze, głównie ze wschodnich rejonów Europy.

Analitycy uznali, że najmniej przypadków sprzedaży dziewictwa zanotowano w Niemczech i Francji, a w środku stawki znalazła się Polska i Irlandia. Najwięcej anonsów pochodziło z Rumunii oraz Węgier, gdzie sporo nastolatek, chce w ten sposób podreperować swój budżet. Badano też kraje, graniczące z Unią Europejską, a tu na czoło stawki wysunęła się Ukraina, gdzie znacznie więcej panienek pała żądzą utraty dziewictwa za pieniądze, niż jest to w notowanych przypadkach z krajów UE.

Ceny są zróżnicowane i zależą od kilku czynników, więc im dziewica młodsza, tym droższa, a i liczy się w takim przypadku uroda.

Prowadzący badania opublikowali jeden z przypadków, a ten dotyczył Ukrainy, a podchwyciła go europejska prasa, która szeroko od kilku dni rozpisuje się na ten właśnie temat. Otóż 19-letnia Ukrainka, dodajmy, że urodziwa, wystawiła swoje dziewictwo na aukcję, a tę wygrał obywatel Niemiec. Nastolatka nie ukrywała w ogłoszeniu, że chodzi jej wyłącznie o pieniądze, więc pójdzie do łóżka z każdym, kto sowicie ją za to wynagrodzi.

Niemiec przebił swoją ofertą wszystkich licytujących, a była to pokaźna grupa i zaproponował za nocne igraszki z dziewicą 1,2 mln €.

Dziewczyna w odpowiedzi stwierdziła, że po pierwsze to ten wygrał licytację, a idąc za ciosem, gotowa jest stanąć z biznesmenem z Monachium na ślubnym kobiercu.

Wśród licytujących były też osoby z Japonii, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Południowej, ale ich oferty wydały się 19-latce zbyt niskie.

Bogdan Feręc

Źr: AFP

Polska-IE
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish