Woodie’s nie wpuści młodzieży

W poniedziałek otwarte zostaną m.in. sklepy dla majsterkowiczów i centra ogrodnicze, ale nie dla wszystkich, o czym dowiadujemy się z komunikatu sieci Woodie’s.

Kierownictwo tej firmy zadecydowało, że do sklepu, nie będą mogły wejść osoby, które nie ukończyły 16 roku życia, a stanie się tak w obawie o nieprzestrzeganie przez młodzież dystansu społecznego. Woodie’s jest przekonany, że trudno będzie wymusić na nastolatkach odpowiednie zachowania w sklepie, więc decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo klientów.

Oficjalne oświadczenie Woodie’s:

– Bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów pozostaje naszym najważniejszym priorytetem. Na razie osoby poniżej 16 roku życia nie będą mogły przebywać w naszych sklepach, ponieważ nasi koledzy wyrazili obawy, że dystans społeczny jest o wiele trudniejszy do utrzymania z dziećmi w naszych sklepach.

Szefostwo Woodie’s zapewnia, iż nie jest jego intencją wykluczanie kogokolwiek z grona klientów, a takie działanie ma na celu jedynie dostosowanie się do wszystkich zaleceń władz medycznych. Zarządzenia dotyczące ilości osób, dystansu społecznego i środków ochrony, przestrzegane będą we wszystkich sklepach tej sieci, mówi komunikat.

Aktualizacja: Woodie’s zmienił zasady dotyczące zakazu korzystania ze sklepów osób w wieku poniżej 16 lat podczas ponownego otwarcia. Wszystkie dzieci i młodzież mogą przebywać w tych placówkach w towarzystwie osoby dorosłej.

Bogdan Feręc

Źr: Twitter-Woodie’s

Polska-IE: Udostępnij...
Wyspa znana m.in. z
ARESZT DLA SPRAWCY P
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish