Wolność dla zaszczepionych

Coraz więcej opinii mówi, że osoby zaszczepione, w Irlandii obecnie seniorzy, powinni otrzymać prawo do zwolnienia ich z większości ograniczeń, jakie obowiązują w kraju.

Wg profesora doktora Geralda Barry z University College Dublin, wirusologa, osoby zaszczepione, zarówno wakcyną jednodawkową, jak i dwudawkową, powinny mieć prawo spotykania się z innymi zaszczepionymi. Obecnie będą to osoby starsze, bo to one głównie zostały zaszczepione, a izolowane są nadal w domach, co może mieć bardzo zły wpływ na ich kondycję psychiczną.

Ja stwierdził profesor Barry, rząd powinien rozważyć wprowadzenie takiej możliwości, wraz z decyzją o znoszeniu części ograniczeń.

Profesor Gerald Barry:

– Osoby starsze, może para lub przyjaciele, którzy mieszkają blisko i są w pełni zaszczepieni, powinni móc odwiedzać się nawzajem na herbatę i w swoich domach. Rząd powinien przyjrzeć się i rozważyć umożliwienie zaszczepionym osobom gromadzenia się i spotkanie w niewielkich grupach.

O takim rozwiązaniu mówi wiele osób reprezentujących świat nauki, a wszyscy podkreślają, że już wcześniej rząd twierdził, iż szczepienia, będą przepustką do swoistej wolności. Teraz należy zacząć realizować te obietnice, więc osobom zaszczepionym, zezwalać na więcej, niż innym grupom, które oczekują na zaszczepienie.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Minister przedstawi
Puby chcą wiedzieć
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian