Wojsko wspiera National Ambulance Service

Irlandzkie Pogotowie Ratunkowe poinformowało HSE, iż w związku z licznymi zakażeniami załóg ambulansów, nie może świadczyć usług w odpowiedniej ilości, zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom kraju.

W tym celu zadecydowano, że National Ambulance Service (NAS), wsparte będzie przez wojsko, które zadysponuje swoje ambulanse ratownicze do pracy na rzecz społeczeństwa, a załogi wojskowych, wypełnią luki w obsadzie cywilnych karetek.

Siły Obronne odpowiedziały na apel NAS i HSE, więc bez zbędnej zwłoki, oddelegowano do National Ambulance Service medyczny personel wojskowy, by uzupełnić braki kadrowe w Pogotowiu Ratunkowym.

Nie wszędzie pojawiła się duża ilość żołnierzy w karetkach pogotowia, bo w niektórych rejonach kraju, wystarczyło wesprzeć NAS zaledwie jedną osobą lub ambulansem, ale są też miejsca, gdzie trzeba było odesłać większą ilość wojskowych ratowników medycznych i lekarzy.

Sytuacja w National Ambulance Service nie jest ewenementem na skalę krajową, bo wiele branż i sektorów w kraju, odczuwa falę poświątecznych zakażeń, więc pracownicy przebywają na kwarantannach, gdyż albo są zakażeni, albo byli bliskimi kontaktami. Zgodnie z zaleceniem HSE, bliski kontakt, musi izolować się w domu przez przynajmniej 5 dni, natomiast osoba z pozytywnym wynikiem testu, do 10 dni.

NAS spodziewa się, że wkrótce, sytuacja zostanie opanowana i własnymi środkami zapewniać będzie obsługę ambulansów.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
HSE zamówiło 15 mi
Irlandzka inflacja m
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська