Wojna właśnie się rozpoczęła. Hogan przypuścił atak

Były unijny komisarz ds. handlu Phil Hogan, zaczął realizować swój plan, czyli rozpoczął działania, które wcześniej zapowiadał i określił zdaniem: – To jeszcze nie jest koniec.

Phil Hogan oskarżył właśnie irlandzki rząd o rozpoczęcie akcji, która miała go zdyskredytować i stwierdził, że był to „atak na pełną skalę”. Wg Hogana, w związku z kolacją, jaka się odbyła, a zorganizowana została przez Stowarzyszenie Golfowe Oireachtas, rząd znalazł sobie kozła ofiarnego, a podstawą miało być nieprzestrzeganie covidowych ograniczeń. Były komisarz uważa, że cały proces pogrążania jego osoby, był wyłącznie grą polityczną, co było rozczarowujące.

Hogan jest też przekonany, że został bardzo źle potraktowany przez irlandzkie władze, w tym premiera Martina, wicepremiera Leo Varadkara oraz ministra Eamona Ryana, czyli koalicyjną czołówkę.

Takie zachowanie władz doprowadziło do sytuacji, iż „nie miałem innego wyjścia, jak tylko złożyć rezygnację z powodu ogromnej presji ze strony premiera, wicepremiera i mediów. Rząd przeprowadził pełny atak na moje zachowanie i niezgodność zachowania, ale i potencjalnego naruszenia innych przepisów”.

Wypowiadając się dla Kilkenny People, czyli lokalnej gazety hrabstwa Kilkenny, Hogan zasugerował, że sprawa jeszcze się nie kończy i będzie bronił swojego dobrego imienia.

W tej sprawie bardzo pomocny Hoganowi może być były prokurator generalny Séamus Philip Woulfe, który wynajął adwokata, a ten ma udowodnić, że przebywając na kolacji golfistów Oireachas, nie złamał prawa. Jeżeli ta sztuka uda się byłemu prokuratorowi, Phil Hogan będzie miał otwartą drogę do dalszych działań, więc toczyć będzie z irlandzkim rządem, a może nawet mediami, batalię o zwrócenie mu dobrego imienia.

Co ciekawe, mówi się też, że Hogan ma kilka asów w rękawie, a te, chce wykorzystać, jednak mogą one postawić w złym świetle kilku najważniejszych irlandzkich polityków.

*

Niestety, Hogan ma rację, bo takiej zmasowanej nagonki, nie było w przypadku innych osobistości, które także pojawiły się na kolacji golfistów, a ich nazwisk, nie łączy się z tzw. aferą „Golfgate”.

Bogdan Feręc

Źr: Kilkenny People

Polska-IE: Udostępnij
Szykuje się wielki
Pracownicy pubów po
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian