„Wnetowe Koniczynki” – kolejna edycja

Jak już mówiliśmy, sukces pierwszej edycji wyróżnienia „Wnetowa Koniczynka” okazał się spory i informowały o tym również media w Polsce, które z zaskoczeniem odnotowały powstanie nowej zagranicznej inicjatywy Radia Wnet, Studia Dublin i portalu Polska-IE.

Idąc za ciosem, a i zgodnie z zapowiedziami, nie skończy się na pierwszej edycji i rozpoczynamy prace, które doprowadzić mają do wyłonienia kolejnych wyróżniających się firm oraz osób, jakie wyróżniają się w Irlandii. II edycja „Wnetowych Koniczynek” zostaje rozszerzona o kolejne kategorie, a i zmienią się zasady nominacji.

Nagrodzona Krystyna Pycińska-Taylor i wręczający wyróżnienie konsul Grzegorz Sala

Zgłoszenia do wyróżnienia nadsyłać mogą wszyscy mieszkańcy Irlandii, a kapituła wyróżnienia „Wnetowa Koniczynka”, której przewodniczącym jest prezes Radia Wnet i Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński, oceni nadesłane propozycje, a następnie wyłoni finalistów.

W kapitule wyróżnienia oprócz pomysłodawców zasiądą i włączani będą w latach kolejnych wszyscy nagrodzeni w poprzednich edycjach, więc teraz będzie to oprócz prezesa Skowrońskiego, Tomasza Wybranowskiego, Katarzyny Sudak, Bogdana Feręca również Krystyna Pycińska-Taylor, Jarosław Płachecki, Dora Gola, Bartosz Marmol i Marcin Chlebicki z MMM Family Bakery.

Kategorie wyróżnienia są otwarte, więc zgłaszać do wyróżniania można wszystkich wyróżniających się Polaków na wyspie, zarówno z dziedziny kultury, jak i innej działalności, w tym biznesowej oraz politycznej. Ciekawostką i nowością tej edycji jest, bo tak zadecydowaliśmy, że do tej i kolejnych edycji, zgłaszać będzie można również osoby, które nie są rodowitymi Polakami, więc także Irlandczyków oraz osoby innych narodowości, jednak zasadą powinno się stać, iż działają na rzecz lub wspólnie z irlandzką Polonią.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń, a więcej informacji przekazywać będziemy w audycjach „Studio Dublin”, których można słuchać w Radiu Wnet zawsze w piątki o godzinie 8:10 czasu irlandzkiego. Programy nadawane z Dublina, dostępne są również przez internet>>>  

W II edycji oprawę muzyczną zapewnią uczniowie szkoły B’Music College Of Music And Performing Arts ze Swords, a nad całością czuwać będzie dyrektor Izabela Kurek.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 1 grudnia 2022 roku na adres: info@polska-ie.com.

Bogdan Feręc

Zdj: Paweł Cherek

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Kluby nocne będą c
Buying or Selling Pr
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська