Właściciele pubów chcą równego traktowania

Rząd zaczął wysyłać sygnały, że w maju, prawdopodobnie możliwe będzie uruchomienie części usług gastronomicznych, a te w ograniczonej formie, ale będą mogły być ponownie uruchomione.

Pewności nadal nie ma, że tak właśnie się stanie, więc 24 maja, ruszą restauracje oraz nieistotny handel, ale jeżeli taka decyzja zapadnie, to godzić będzie we właścicieli pubów. Ci właśnie zwrócili się z apelem do rządu, aby traktował wszystkich jednakowo, więc wraz z uruchomieniem restauracji i kawiarni, wydał swoje zezwolenie, by i te działały. Zaznaczono, iż powinno się zezwolić na otwarcie wszystkich pubów i barów, które przyjmowałyby gości w wyłącznie w swoich ogródkach, a wnętrza o ile takie miałyby pozostać, byłyby puste. Zaproponowano również, co zauważono w jednym z wariantów opracowanych dla pubów, by w ich wnętrzach, mogła przebywać ograniczona ilość osób, co stosowane było już wcześniej.

Od początku pandemii, puby w Irlandii, doświadczają najcięższych i najdłuższych ograniczeń w Europie, a to może świadczyć tylko o jednym, że ten sektor gospodarki, może być po prostu zniszczony.

Licencjonowane Stowarzyszenie Winiarzy wezwało też swoich członków, głównie tych z Dublina, ale i innych części Irlandii, by w tej sprawie kontaktowali się z lokalnymi politykami wszystkich ugrupowań i wywierali na nich presję. Działania na szczeblu lokalnym, uważają przedstawiciele sektora pubów, mogą pomóc w podjęciu rządowej decyzji o wydaniu zezwolenia na otwarcie wszystkich pubów, więc zarówno tych podających jedzenie, jak i tych, które serwują wyłącznie napoje.

Dyrektor generalny Stowarzyszenia Winiarzy Donall O’Keeffe powiedział, że „niesprawiedliwa segmentacja, musi się skończyć, a puby powinny zostać otwarte”. O’Keeffe dodał, iż decyzje rządu, mają wpływ na tysiące osób, które teraz pozostają w domach, bo puby, w których pracowali, są zamknięte, a okres ten zbliża się już do 400 dni.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Jedna z czterech irl
HSE zmienia plan szc
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian