Właściciel Żabki ogłasza zamiar przejęcia Stock Spirits

Fundusze powiązane z CVC, właścicielem m.in. sieci sklepów Żabka, zamierza kupić notowane na giełdzie w Londynie Stock Spirits za około 1 miliard dolarów. Firma chce wykorzystać popularność alkoholu wśród milenialsów i kobiet w Europie Środkowej i Wschodniej.

Stock Spirits został wyceniony na 767 mln funtów, 41 proc. powyżej ceny rynkowej odnotowanej na środowym zamknięciu sesji w Londynie.

„Jako lider w sektorze napojów alkoholowych w Europie Środkowo-Wschodniej Stock Spirits jest atrakcyjnym biznesem o znaczącym potencjale wzrostu w przyszłości. Stock Spirits czerpie korzyści z portfolio uznanych marek obecnych w kluczowych segmentach rynku i silnych osiągnięć w zakresie innowacji produktowych” – podano w uzasadnieniu oferty.

Przeczytaj także:

Nabywca wierzy, że Stock Spirits będzie się rozwijała lepiej jako firma prywatna, koszty działalności spadną, dostęp do kapitału poprawi się, a korzyści przyniesie również dłuższa perspektywa inwestycyjna.

Dla CVC ta transakcja jest już kolejną w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie jest wieloletnim inwestorem.

Przeczytaj także:

Od momentu założenia w 1981 roku CVC inwestuje w firmy od szwajcarskiego luksusowego zegarmistrza Breitlinga po wyścigi samochodowe Formuły 1, a ostatnio także w czołową hiszpańską ligę piłkarską. Obecnie zarządza aktywami o wartości około 115 miliardów dolarów.

Źródło: Reuters/bankier.pl/portalspozywczy.pl

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Szczepienie przeciw
Paweł Lisicki: zost