Włamywacz chciał pozostać w więzieniu

Irlandia może czasami zaskakiwać, ale mogą robić to też tutejsi mieszkańcy i tak stało się z pewnym człowiekiem, który nie chciał opuścić więzienia.

Na jednej z niedawnych rozpraw sądowych, gdzie toczyła się sprawa 41-lataka Marka Egana, z zawodu włamywacza, sędzia Melanie Greally dała sygnał, iż chciałaby zwolnić podsądnego za kaucją, by „z wolnej stopy” odpowiadał za swoje czyny.

Tu jednak przyszło rozczarowanie, bo zarówno podsądny, jak i jego obrońca, nie rzucili się na skład sędziowski, by podjąć próbę obniżenia kaucji, a oskarżony stwierdził, że jednak wolałby pozostać w gościnnych kazamatach, które od kilkudziesięciu dni są jego nowym domem.

Jak się okazało, 41-letni włamywacz, wcześniej miał problem narkotykowy, co mogło być podstawą do jego przestępczych działań, a władze więzienia Mountjoy zaproponowały mu program leczenia, z którego chętnie korzysta. Podczas rozprawy podsądny stwierdził, że program trwać będzie jeszcze przez około dwa miesiące, więc na ten czas, chciałby pozostać pod kuratelą Irlandzkiej Służby Więziennej.

Sędzia Greally pochwaliła pana Egana, który sądzony będzie za dwa włamania i próbę włamania, za jego postawę i postanowiła przychylić się do wniosku oskarżonego, by mógł zakończyć leczenie.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij...
Przybywający na wys
To nie będzie dobry
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish