Władze zaniepokojone są spadkiem dyscypliny wśród mieszkańców kraju

Jesteśmy zmęczeni i zniechęceni zasadami, jakie wprowadzono na czas pandemii koronawirusa, a to w prostej linii prowadzi do rozluźnienia zasad samoograniczania, więc coraz większa ilość mieszkańców Irlandii, pojawia się na ulicach, a i zmniejsza dystans społeczny zalecany w okresie walki z wirusem Covid-19.

Zaniepokojony tym faktem jest dr Tony Holohan z Ministerstwa Zdrowia i jak powiedział na konferencji prasowej, należy jeszcze powstrzymywać się od nadmiernych oraz niepotrzebnych kontaktów, bo choroba wciąż nie została opanowana na tyle, by można było mówić o wygranej.

Nie należy lekceważyć przepisów pandemicznych, a i zapowiedzi o luzowaniu zasad odbierać, jako już obowiązujących, bo tak nie jest, czyli nadal trzeba unikać spotkań towarzyskich, zachować odpowiednie odległości, a i bez potrzeby, nie oddalać się zbytnio od domów. Ministerstwo Zdrowia rozumie, że ładna pogoda, nie jest czynnikiem, który może pomagać w ograniczeniu wyjść z domów, ale o ile już trzeba to zrobić, należy zachowywać wszelkie środki ostrożności.

Dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia podkreślił, że o ile chcemy szybko zobaczyć znoszenie ograniczeń, to do 5 maja, mamy stosować się do zaleceń rządu i władz medycznych kraju.

Dr Tony Holohan poinformował też o przypadkach zachorowań na koronawirusa, więc w środę zmarło 49 osób, podnosząc ogólną liczbę ofiar wirusa Covid-19 do 769, a potwierdzono także 631 nowych przypadków zakażeń. Od początku pandemii w Irlandii zakażonych Covid-19 zostało już 16 671 osób, natomiast na całej wyspie 19 399.

Przypadki śmiertelne na całej irlandzkiej wyspie zaczynają zbliżać się do jednego tysiąca zgonów, a do wczorajszego wieczora zanotowano 995 przypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Bogdan Feręc Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Trzy dni pracy i 16
Puby będą otwarte
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish