Władze są przekonane, że to blokada uchroniła Irlandię przed wszechobecną śmiercią

Mieszkańcy Irlandii mają pretensje do rządu, za wprowadzenie blokady kraju, a tę nazywają działaniami ponad miarę i odebraniem swobód obywatelskich.

Nieco inaczej kwestię widzi rząd i jest przekonany, iż wprowadzenie restrykcji w poruszaniu się, w znacznym stopniu uchroniło wyspę przed tsunami zachorowań, ale i śmierci powodowanych koronawirusem. Udało się też opanować sytuację na tyle, co powiedział dyrektor medyczny w Ministerstwie Zdrowia dr Tony Holohan, że mamy obecnie znaczny spadek przypadków śmiertelnych, ale i coraz mniej zakażeń.

Do ideału jeszcze daleko i nie można powiedzieć, iż po 18 maja, czyli po zdjęciu części ograniczeń ilość zachowań pozostanie na takim poziomie, jak dzieje się to do tej pory, jednak wzrost nie powinien być bardzo duży.

Wczoraj wieczorem zanotowano 10 kolejnych zgonów, które wiąże się z wirusem z Wuhan, co daje ogólną ilość zmarłych na poziomie 1497 oraz zarejestrowano 159 nowych przypadków zakażeń, więc ilość chorych na koronawirusa wynosiła do wczoraj 23 401 osób.

Na zakończenie swojej wieczornej konferencji prasowej dr Holohan stwierdził, iż nie ma obecnie wielu powodów, aby w poniedziałek, nie zniknęły niektóre obostrzenia.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Stracony rok dla tur
Varadkar mówi o gig
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish