Władze lokalne zawieszają opłaty parkingowe

Na wniosek Ministerstwa Zdrowia część władz samorządowych podjęło decyzję o zawieszeniu pobierania opłat za parkowanie pojazdów.

Departament Zdrowia zwrócił się z prośbą do 31 władz lokalnych, by na czas pandemii, zawiesiły pobieranie opłat na parkingach miejskich, a prośba została wystosowana na wniosek mieszkańców miast. Do HSE zaczęły napływać informacje od mieszkańców kraju, iż ci, obawiają się przeniesienia wirusa Covid-19 na swoje ręce, odzież i wniesienia go do domu, a do zakażenia może dojść podczas obsługi urządzeń do wydawania biletów parkingowych.

Zarząd Służby Zdrowia przekazał uwagi w Ministerstwie Zdrowia, a to skierowało odpowiednie pisma do władz lokalnych.

Na apel ministra Simona Harrisa odpowiedziało już 13 samorządów i należą do nich Cavan, Donegal, Mayo, Galway, Waterford, Laois, Kilkenny, Leitrim, Longford, Monaghan, Wexford oraz miasto Cork. We wszystkich wymienionych miejscach, opłaty za parkingi zarządzane przez władze lokalne, nie będą pobierana do czasu zakończenia pandemii koronawirusa.

Trochę inaczej jest w przypadku Rady Hrabstwa Cork, gdyż o ile parkingi w mieście będą bezpłatne, to już poza obszarem miejskim już nie. Rada Miasta Mayo stwierdziła, że nie zawiesi opłat, ale nie będzie aktywnie egzekwować wymogu posiadania potwierdzenia opłaty parkingowej. Podobnie jest w Donegal, ale i tam nie sprawdza się potwierdzeń opłaty parkingowej, ponieważ wszyscy inspektorzy parkingowi, przebywają obecnie w domach i nie wykonują swoich obowiązków.

Część Rad Miast i Hrabstw pozostała jednak przy pobieraniu opłat za parkingi, a zaleca dokonywanie płatności zbliżeniowo i za pomocą płatności online.  

W większości przypadków opłaty zawieszone zostały od dzisiaj lub przestaną obowiązywać w ten weekend.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE: Udostępnij...
Weekend będzie ciep
Wielu ubezpieczyciel
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish