Władze lokalne muszą chronić przed bezdomnością

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Po opublikowaniu w tym tygodniu wstydliwych danych dotyczących bezdomności, liderka Partii Pracy Ivana Bacik powiedziała, że władze ​​lokalne muszą otrzymać uprawnienia do ochrony ludzi przed bezdomnością. 

Z 10 049 osób bez domów w tym kraju, z których prawie 3000 to dzieci, poseł Bacik powiedziała, że należy zrobić więcej, aby poradzić sobie z kryzysem mieszkaniowym.

Ivana Bacik:

– Liczby opublikowane przez Departament Mieszkalnictwa w tym tygodniu są wstydliwe. Kryzys mieszkaniowy to narodowy wstyd i wszyscy jesteśmy świadomi kosztów najmu i kupna w Dublinie i w całym kraju. Pomimo tymczasowego zakazu eksmisji, a rząd obiecuje, że będzie lepiej, wróciliśmy do opłakanego stanu, w jakim byliśmy przed pandemią. Laburzyści konsekwentnie starają się oferować rozwiązania, które pomogą najbardziej zagrożonym. Podkreśliłam namacalny wpływ, jaki ustawa o prawach najemców pracowniczych miałaby dla osób zagrożonych eksmisją, zapewniając najemcom większe bezpieczeństwo, że mogą pozostać w swoich domach. Żadne dziecko nie powinno być zagrożone bezdomnością, ale wiemy, że w liczbach bezdomnych z kwietnia jest 3000 dzieci. Ustawa o Bezdomnych Rodzinach Partii Pracy wymagałaby od władz mieszkaniowych, aby traktowały dobro dziecka, jako nadrzędne, w tym poprzez zapewnienie im bezpiecznego zakwaterowania. Byłoby to realną i wymierną różnicą dla wielu zmartwionych rodzin. Oczywiste jest, że program HAP mający chronić rodziny przed bezdomnością, już nie działa. Nie był aktualizowany od 2017 r., a czynsze rosły w ciągu ostatnich pięciu lat. Płace nie nadążają, a ceny artykułów codziennego użytku rosną. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać dach nad głowami ludzi. Nasza rzeczniczka ds. mieszkalnictwa Rebecca Moynihan konsekwentnie apelowała o większe uprawnienia władz lokalnych w celu rozwiązania tego problemu w terenie. Musimy uzyskać uprawnienia dla władz lokalnych do kupowania domów, w których rodziny korzystają z programu HAP, aby zapewnić im ochronę przed potencjalną sprzedażą przez właściciela. Zmiana nie może czekać. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić ludzi przed popadnięciem w bezdomność. Rząd musi przestać postrzegać mieszkania jako towar. Niepowodzenie rządu w zakresie wprowadzenia środków ochrony najemców ma ogromne konsekwencje społeczne. Musimy teraz zobaczyć działanie.

Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandzkie ucieczki
Mary Lou McDonald TD
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.