Wizyta pod znakiem zapytania

W sprawie wizyty Donalda Trumpa nie ma jeszcze nic pewnego, ponieważ nadal trwają negocjacje i ustalenia w kwestiach dotyczących przyjazdu na wyspę prezydenta USA.

Prezydent Donald Trump z całą pewnością będzie w przyszłym miesiącu w Europie i to tyle pewników związanych z wizytą w Irlandii. Źródła Białego Domu potwierdzają natomiast, iż wciąż trwają negocjacje ze stroną irlandzką, czyli nadal mówi się o odwiedzinach prezydenta USA na Zielonej Wyspie w trybie przypuszczającym.

Dobrze poinformowana osoba z otoczenia Białego Domu powiedziała, że dopóki negocjacje nie zostaną zakończone, administracja prezydenta Trumpa nie wyda żadnego oświadczenia w sprawie ewentualnej wizyty w Irlandii.

Biały Dom nie potwierdza nawet przypuszczalnego terminu wizyty, więc nie chce zdradzić, czy będzie to, jak twierdzą irlandzkie media w czerwcu, czy może i innym terminie.

Aktualnie i Dublin nie mówi nic oficjalnego o wizycie Donalda Trumpa, a jedynym komunikatem w tej sprawie jest stwierdzenie, iż gabinet Leo Varadkara, nie ma oficjalnego potwierdzenia wizyty.

Bogdan Feręc

Źr: RTE/Gov.ie

Znajdź nas:

Profesor Mirosław M
Warto być parlament
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn