Witamy w drugim wydaniu Éire Nua/Nowa Irlandia

Jest to drugi numer kwartalnika internetowego Sinn Féin, który skupi się na wszystkich aspektach debaty na temat irlandzkiego zjednoczenia.

Możesz go przeczytać tutaj:  https://issuu.com/anphoblacht/docs/issue_2_newirelande_irenua_all

To drugie wydanie naszego internetowego magazynu, który poświęcony jest analizie wszystkich aspektów debaty na temat jedności Irlandii. Ukazuje się tuż przed Ard Fheis Sinn Fein w 2021 roku, który poświęci znaczną część kwestii Irish Unity.

Wśród poruszanych w nim kwestii jest decyzja partii o rozpoczęciu w styczniu przyszłego roku szeroko zakrojonej ogólnowyspowej i globalnej inicjatywy dotyczącej przyszłego kształtu Nowej Irlandii. Obejmie ambitne, 18-miesięczne, publiczne i prywatne, jedyne w swoim rodzaju konsultacje, otwarte dla wszystkich za pośrednictwem „Zgromadzeń Ludowych”.

Istnieją artykuły na temat różnych aspektów Zjednoczonej Irlandii, w tym Declan Kearney patrzący w przyszłość Zjednoczonej Irlandii; Pearse Doherty spogląda wstecz na ostatni rok, odkąd Sinn Féin opublikowało manifest  „Korzyści ekonomiczne irlandzkiej jedności ”; kryzys klimatyczny w kontekście jedności; wywiad z Markiem Guilfoyle, prezesem Friends of Sinn Féin oraz artykuł Kevina Meaghera, byłego specjalnego doradcy Shauna Woodwarda, który był sekretarzem stanu ds. Północy i który regularnie pisze o irlandzkiej polityce.

Zapraszamy do – Nowej Irlandii.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Granica polsko-biał
UE chce ustanowić j
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian