Wirus skłania do zakupów online

Agencja marketingu cyfrowego Wolfgang Digital opublikowała wyniki swoich badań w zakresie zachowań online, a z tych wynika, że w porównaniu z lutym tego roku, w marcu dokonaliśmy w sieci o 44% więcej zakupów.

Przychody firm działających w sieci wzrosły w Irlandii w poprzednich 31 dniach o 110%, co wynika z faktu, że rząd uziemił nas w domach. Wolfgang Digital dodaje, że tylko w ubiegłym tygodniu przychody firm sprzedających w sieci, były 3 razy wyższe, a ruch na stronach zwiększył się o 4%. Wzrost sprzedaży nie jest powalający, ale wpływa na to zmienność zainteresowania klientów, ponieważ rezygnując z zakupu wycieczek i biletów lotniczych, swoje preferencje przenieśli na kwestie bardziej przyziemne, więc interesowali się przede wszystkim zakupami artykułów codziennego użytku i spożywczymi.

Średni tygodniowy spadek zainteresowania witrynami turystycznymi wyniósł 36%, natomiast ich marcowe przychody spadły o 70% w porównaniu z lutym tego roku. W poprzednim tygodniu przychody z rezerwacji podróży online stanowiły zaledwie 4% średniej tygodniowej z lutego.

Szef Wolfgang Digital Alan Coleman powiedział, że są też grupy towarów, które odnotowały ogromny wzrost zainteresowania i sprzedaży, a należą do nich m.in. zamrażarki, maszynki do strzyżenia włosów, laptopy, zabawki, urządzenia kuchenne, gry wideo, instrumenty muzyczne i artykuły dla zwierząt.

W marcu w Irlandii wzrosła też znacznie sprzedaż detaliczna alkoholu i domowego sprzętu sportowego, głównie zestawów do ćwiczeń.

Bogdan Feręc

Źr: Wolfgang Digital

Polska-IE: Udostępnij...
Dublin – piąte na
Sądny miesiąc bran
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish