Wierni muszą być hojni

Protestancki arcybiskup Eamon Martin zaapelował do wiernych, by wspomogli swój Kościół w popandemicznej rzeczywistości, bo ten „pozbawiony został części wpływów”.

Koronawirus odbił się bardzo na stanie finansów Kościoła, mówił arcybiskup Martin, i przekonywał, że sytuacja wygląda obecnie źle, czyli potrzebny jest wysiłek, aby wesprzeć tę instytucję. Arcybiskup, zwracając się do wiernych, powiedział również, że należy wykazać się hojnością, i kiedy kościoły zostaną już otwarte, wierni powinni ofiarowywać na tacę wyższe kwoty.

Arcybiskup Eamon Martin:

– Biorąc pod uwagę, że nie spotkaliśmy się z naszym zborem, nie byliśmy w stanie zebrać datków. Chociaż wiele osób było bardzo hojnych, korzystając z darowizn online, stałych zleceń i tego typu darowizn, to myślę, że dopiero w najbliższej przyszłości będziemy mieli dość gotówki w naszych parafiach. Dlatego bardzo apelujemy do ludzi o hojności, aby pomóc nam w tym trudnym momencie.

Wychodzi więc na to, że irlandzkim koronawirusem dotknięty został Kościół, a wierni, wyszli z niego obronną ręką, więc teraz muszą wesprzeć swoje bóżnice, by te, ponownie mogły działać i nieść słowo Boże z pełną mocą. A przewodnicy duchowi wciąż będą żyć w ubóstwie, jednak nienachalnym.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE: Udostępnij...
Maseczkowa krucjata
Spóźnione ciepło
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish