Wielkie irlandzkie wesele – poczekasz do 2023 roku

Miejsca w restauracjach i salach weselnych zajęte są już na ten i przyszły rok, więc osoby planujące ślub połączony z weselem, raczej będą musiały poczekać ponad półtora roku.

Co istotne, sale bankietowe, o ile zaczęły ponownie przyjmować rezerwacje, to po pierwsze dopiero na 2023 rok, a po drugie, nie dają gwarancji, że imprezę zrealizują w terminie. Z uwagi na blokadę kraju, wiele uroczystości zaślubin, zostało przełożonych, co z kolei oznacza, że będą realizowane dopiero teraz. Tak samo dziać się ma z weselami, ale i w tym przypadku nie ma pewności, czy imprezy się odbędą, bo bronić mogą tego covidowe przepisy.

W każdym razie terminarze restauracji i sal bankietowych wypełnione są obecnie do ostatniego miejsca, a pierwsze wolne terminy pojawiają się dopiero w lutym 2023 roku.

Oczywiście można próbować, ale zgodnie z wytycznymi, na przyjęciu weselnym, wciąż będzie mogło się znajdować zaledwie 6 gości. Natomiast większe uroczystości weselne, więc do 200 uczestników, dozwolone będą prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.

Jedna z organizatorek uroczystości weselnych stwierdziła, że na 2022 rok, można jeszcze znaleźć miejsca na salach weselnych, ale tylko w przypadku, kiedy imprezę planuje się na zaledwie kilka osób.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
70% zaszczepionych d
Dr Holohan uhonorowa
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian